• +90 (342) 325 56 96
  • aksa@aksatekstil.com

Aksa Polip İplik

Firmamız üst düzey kalite anlayışı ile poliproplen iplik üretmektedir. Uzun yıllardır çok sayıda renk seçeneği ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kurulduğu günden bu güne PP ipliğin kullanıldığı farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Müşteri talebine göre farklı denyelerde ve bir çok farklı renkte üretimi yapılmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir servis sağlamak amacıyla dünyanın lider tekstil makine üreticileri tarafından son teknoloji ile dizayn edilmiş olan son model tekstil makineleriyle üretim yapılmaktadır.

İleriyi ve teknolojik gelişmeleri ön görerek ilerleyen firmamız, iplik talebinde bulunan firmalar için kaliteli ve hızlı bir üretimin en doğru adresidir.

Polip üretiminde temel prensibimiz; kalite bilinci ile, kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gelişim ve değişim süreçleriyle ilgili ihtiyaçlarını tespit ederek, bilgi birikimi paylaşımı ve bu paylaşımı uygulamalara dönüştürecek yaklaşımlarla, farklılıklar yaratarak beklentileri en üst düzeyde artırmak, müşteri memnuniyetini sağlamaktır.Polip İplik ve Genel Kullanım Alanları
Tekstil sektöründe kullanılan en hafif ve kullanışlı iplik olarak kabul edilen polipropilen iplik, pp iplik ve polip iplik olarak da isimlendirilmektedir.

Polipropilen iplik alerjik reaksiyonlara sebep olmayan hijyenik bir yapıya sahiptir. Ter ve benzeri sebeplerle oluşan nem, nefes alan yapısı sayesinde dışarı atılmakta, nem ve su tutmadığı gibi kir ve leke de barındırmamaktadır.

Aynı zamanda, doğaya dönüşüm ve tekrar kullanılabilirlik açısından da diğer bir çok iplik türevinden daha avantajlı bir konumda bulunmaktadır.

İhtiyaç duyulan oranlarda yüksek mukavemet özelliği de kazandırılabilen bir iplik türüdür. İmalatı esnasında yapılan uygulamalar ile kazandırılacak kopmazlık ve yüksek mukavemet gibi özelliklere sahip olmaktadır.

Teknik özellikleri sebebiyle sadece dar dokuma sektörü tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan iplik türü olmakla kalmayıp, ev tekstili, çorap ve halı imalatı gibi çok farklı alan ve sektörlerde de tercih edilerek kullanılmaktadır.

Polipin Temel Özellikleri

Hafif Yapı

Tekstil sektöründe kullanılan iplikler içerisinde en hafif olanıdır. Diğer sentetik ipliklerden polyester ve naylona kıyasla çok hafif bir polimerdir.

Doğa Dostu

Polipropilen piyasadaki sentetik malzemeler içinde dönüşüm açısından polyester ve naylon gibi sentetik polimerler içinde en avantajlı olanıdır.

Nem Almayan Yapı

PP suyu sevmeyen ve su itici özelliği (hidrofobik) olan bir polimerdir. Dolayısıyla mekanik özellikleri bağıl nemdeki değişimlerden etkilenmez.

Renk Bırakmaz

PP üretimden sonra boya tutmaz. İplik, üretim esnasında talep edilen renkte boyanır ve her siparişte aynı renk elde edilir. Renk farklılığı sorunu olmaz.

Kir ve Leke Tutmaz

PP moleküler yapısı itibariyle kir ve leke tutmaya uygun değildir, nefes alır. Terleme ile oluşan nemin elbiseden geçmesine olanak sağlayarak vücudun kuru kalmasını sağlar.

Alerji Yapmaz

Kir, leke ve boya tutmadığı gibi bünyesinde bakteri de barındırmayarak anti-bakteriyel özellik gösterir. Ayrıca anti-alerjiktir, ilave maddelerle anti bakteriyel üretilebilir.

Görseller